A
A
A
 

 

5 października 2017

Zapraszamy na Targi POL-ECO-SYSTEM 2017

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 2017 to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie poświęcone problemom ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody.

W ramach przyjętego przez pana Jana Skowronka, Dyrektora Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Patronatu Branżowego nad Targami, zaplanowany jest w nich także udział IETU, jako organizatora wydarzeń towarzyszących oraz wystawcy.

Podczas Targów, w dniach 17 i 18 października br., zapraszamy na dwa warsztaty oraz specjalistyczne szkolenie nt. weryfikacji technologii wodno-ściekowych:

  1. Śniadanie z ETV: Jak uzyskać europejskie świadectwo weryfikacji ETV dla innowacyjnej, efektywnej energetycznie technologii dla gospodarki ściekowej – dla dostawców innowacyjnych technologii dla sektora wodno-ściekowego
  2. Lunch z ETV: Jak skutecznie i bez ryzyka wdrażać innowacje dla poprawy efektywności energetycznej oczyszczalni dzięki ETV – dla nabywców tych technologii, szczególnie z sektora publicznego
  3. Świadczenie usług badawczych i analitycznych na potrzeby weryfikacji innowacyjnych technologii środowiskowych dla branży wodno-ściekowej w ramach Programu ETV UE
    - dla jednostek badawczych i laboratoriów analitycznych.

Wydarzenia organizowane są, w ramach projektu „Upowszechnienie wykorzystania Systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych (ETV) w celu poprawy efektywności energetycznej sektora wodno-ściekowego – ETV4Water”, przez Jednostkę Weryfikującą Technologie Środowiskowe IETU (koordynatora) oraz Gdańską Fundację Wody i norweską firmę Aquateam COWI AS.

Więcej informacji o warsztatach i szkoleniu (zaproszenie, program, formularz zgłoszenia) na www.etv.ietu.pl

Zapraszamy również na nasze stoisko nr 50 w pawilonie 5A, na którym zaprezentujemy usługi badawcze i rynkowe IETU oraz usługi działającej przy Instytucie Jednostki Weryfikującej Technologie Środowiskowe (JWTŚ). Przy współudziale przedstawicieli Komisji Europejskiej odbędzie się także promocja Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej (UE ETV).

Na targowych ekspozycjach oraz podczas wydarzeń towarzyszących POL ECO SYSTEM zaprezentowane zostaną innowacyjne działania, techniki, technologie i produkty przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju w obszarze gospodarki odpadami i zasobami, gospodarki wodnej, energetycznej, zagospodarowania przestrzennego, ochrony powietrza, wody i gleby.

W celu kształtowania świadomości proekologicznej społeczeństwa w zagadnienia biznesowe włączone będą także elementy edukacyjne skierowane do szerokiej publiczności, w tym do lokalnej społeczności, młodzieży szkolnej i studentów.

Więcej informacji o Targach POL ECO SYSTEM 2017 na www.polecosystem.pl