A
A
A
 

 

IV Bieg Mikołajkowy

14 grudnia 2017

IV Bieg Mikołajkowy

Katowickie zimowe święto biegania zgromadziło 3 grudnia br. w Dolinie Trzech Stawów setki zwolenników aktywnego wypoczynku. W biegu wystartowało ponad 1750 „aktywnych" Mikołajów w przedziale wiekowym od 7 do 85 lat.

Wynik ten oznacza, że impreza cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Dorośli biegali na dystansach 5 i 10 km. Rywalizacja odbyła się także dla zwolenników Nordic Walking (trasa 5 km).

Z IETU w roli Mikołajkowego biegacza wystąpił ambitnie Piotr Cofałka, zastępca dyrektora ds. badań i rozwoju. Biegł na dystansie 10 km i w swojej kategorii zajął 36 miejsce. Wykorzystał to wydarzenie do promocji projektu i wystąpił w koszulce in2inIETU.

 – Zgodnie z przewidywaniami organizatorów w IV Biegu Mikołajkowym w biegach na wszystkich dystansach wzięło udział blisko 1500 dorosłych uczestników i 300 dzieci – mówi Piotr Cofałka. – W biegu na najdłuższym dystansie pojawiło się ponad 600 osób. Cieszy mnie fakt, że w tym roku bieg odbył się w sprzyjających warunkach, jeśli chodzi o jakość powietrza. Ważne jest, aby aktywność ruchowa na wolnym powietrzu, szczególnie intensywna, nie odbywała się w miejscach i w czasie, gdzie istnieje ryzyko negatywnego oddziaływania na nasz układ oddechowy.

Organizatorzy podkreślają, że Bieg Mikołajkowy niezmiennie cieszy się rekordową popularnością. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Marcina Krupy.

Zobacz więcej informacji o zawodach biegowych Grand Prix MK team

IV Bieg Mikołajkowy, 3 grudnia 2017, KatowiceIV Bieg Mikołajkowy, 3 grudnia 2017, KatowiceIV Bieg Mikołajkowy, 3 grudnia 2017, Katowice - Piotr Cofałka