A
A
A
 

 

Wdrożona w IETU platforma e-learningowa WBTServer jest platformą firmy 4system Polska. Na rynku system pojawił się w 2003 roku i dzięki modułowej budowie jest stale rozwijany w kierunku który dokładnie odpowiada potrzebom klientów.

Dobry, łatwy w obsłudze produkt, opieka profesjonalistów podczas wdrożenia i późniejszego korzystania z systemu - to niewątpliwe atuty tego nowoczesnego narzędzia do zdalnej edukacji.

Zalety platformy:

Intuicyjność obsługi interface''u użytkownika - obsługa platformy nie wymaga zaawansowanej znajomości obsługi komputerów ani umiejętności programistycznych. WBTServer to aplikacja intuicyjna a wykonywanie czynności, np. takich jak wgrywanie kursów, to kwestia kilku kliknięć.

Proste zarządzanie użytkownikami oraz zasobami szkoleń -wprowadzanie użytkowników do systemu jest możliwe przez sporządzenie listy w MS Excelu, którą „załadowuje się” do systemu. MS Excel służy także do zarządzania zasobami, np. egzaminami, które tworzone są w specjalnych szablonach. Każdy egzamin trafia do bazy testów, z której wybrane elementy mogą być wykorzystane do tworzenia nowych materiałów.

Rozbudowany system raportowania online - LMS (Learning Management System )w bardzo łatwy i szybki sposób zapewnia stały monitoring postępu w nauce. Generowane raporty online zawierają dane istotne dla klienta, który sam decyduje co raport ma zawierać. Każdy raport może być wyeksportowany do jednego z siedmiu dostępnych formatów a następnie rozesłany e-mailem. Wszystkie zapytania raportowe są archiwizowane.

Architektura multiserver – to rewolucyjne rozwiązanie oparte na inteligentnej konstrukcji systemowej serwerów zapewnia niezawodny dostęp do aplikacji dla powyżej 5000 użytkowników.

Katalog szkoleń - wsparcie poprzez moduł ''szkolenia tradycyjne'' stanowi bazę informacji o szkoleniach tradycyjnych, ich terminach oraz możliwościach zapisu na platformie.

Planowanie indywidualnego programu nauczania dla użytkowników oraz grup - system umożliwia budowanie prostych oraz specjalistycznych ścieżek nauki zawierających jeden bądź wiele kursów i testów przypisanych dla użytkownika bądź grupy. Platforma daje możliwość ustawiania warunków dostępności kursów w postaci: dostęp do kursu B jest możliwy dopiero po zaliczeniu kursu A.

Kursy online z multimediami na CD – system pozwala na korzystanie ze kursów online z opcją pobierania zasobów multimedialnych z płyty CD lub innego dysku lokalnego.

Baza wymiany informacji - platforma umożliwia wymianę plików w różnych formatach między uczestnikami oraz uczestnikami i trenerem. Trener ma możliwość oceny zamieszczanych materiałów.

Możliwość zakupu licencji i wdrożenia lub dzierżawy, przerzucając koszty utrzymania systemu na dostawcę.

Licencja wieczysta - Platforma LMS to inwestycja na lata, za którą płacisz tylko za pierwszym razem. Każdy następny rok użytkowania to brak opłat licencyjnych.

Kustomizacja czyli logiczne dopasowanie systemu dla potrzeb klienta – platforma posiada szeroki zakres dopasowań funkcjonalnych oraz wizualnych, które pozwalają na stworzenie systemu idealnego pod względem intuicyjnym, funkcjonalnym, graficznym oraz ergonomicznym.

Integracja z systemami oraz aplikacjami zewnętrznymi - platforma synchronizuje się z systemami opartymi na rozwiązaniach IBM, Oracle, czy Microsoft. W skład systemu mogą wchodzić również aplikacje zewnętrzne poszerzające jego funkcjonalność o nowe moduły.

Niezawodność nawet przy dużej liczbie użytkowników - WBTServer został zaprojektowany z myślą o systemach obsługujących ponad 2000 i więcej użytkowników. Nowoczesne rozwiązania informatyczne zapewniają szybką i bezpieczną obsługę nawet dla najbardziej rozbudowanych szkoleń.

Skalowalność i modułowość - system WBTServer to nieograniczona skalowalność i elastyczność w tworzeniu struktury systemu. Niski koszt poszerzania go o nowe elementy i krótki czas nowych implementacji daje swobodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Przyjazny interface i elastyczne zarządzanie procesem nauki - stworzono system, który jest bardzo przyjazny w użytkowaniu. Nie wymaga żadnych instalacji na komputerze kursanta i odpowiada na wszystkie potrzeby swoich użytkowników. Umożliwia łatwe zarządzanie kursami i ich obsługę, jego przyjazne środowisko pracy potwierdzone jest certyfikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Współpraca z systemami takimi jak:

 • Remote Meeting Point (Wykłady online, wideoszkolenia, wideokonferencje)
 • Generator testów
 • Rekrutacja
 • Oceny pracownicze (180, 360)
 • MindForce

Ponadto:

 • zgodność ze światowymi standardami SCORM 1.2/2004, AICC
 • zaawansowane funkcje oceny umiejętności i certyfikacja
 • zapisy online na szkolenia
 • nieograniczona liczba wgrywanych kursów i osób uczących się jednocześnie
 • integracja z zewnętrznymi bazami danych (LDAP, MySql)
 • możliwość integracji z SAP, Oracle Business Suite Systems, z systemami HR, ERP, CRM